VI Ogólnopolski Konkurs Waltorniowy im. Edwina Golnika
odbył się w trybie zdalnym (on-line). dniach 6-8.12.2021 w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I i II st. im H.Wieniawskiego w Łodzi, ul. Sosnowa 9.
Jury Konkursu w składzie:
- prof. Wiesław Grochowski – Przewodniczący
- prof. Kazimierz Machala
- dr Marek Medyński
- dr Adam Wolny
postanowiło przyznać następujące Nagrody i Wyróżnienia:
Kategoria młodzieżowa
1. Nagroda
Mateusz Klimek
SM Gdynia
2. Nagroda
Amelia Czapnik
ZPSM Bielsko-Biała
Maciej Dujczyński
POSM Katowice
3. Nagroda
Michał Mocek
POSM Katowice
Wyróżnienia
Martyna Jamrozik
PSM Opole
Piotr Najdek
PSM Żagań
Aleksandra Stylok
PSM Jastrzębie Zdrój
Justyna Wolny
ZPSM Bielsko-Biała
Kategoria otwarta
1. Nagroda
Szymon Krupa
AM Katowice
2. Nagroda
Konrad Markowski
UM Warszawa
3. Nagroda
Michał Maleska
AM Katowice
Wyróżnienia
Marcin Drużdż
AM Wrocław – absolwent
Bartosz Maciążek
AM Katowice
Łukasz Ogaza
AM Katowice
Łukasz Podłucki
UM Warszawa
Patryk Tokarski
AM Katowice
Gratulujemy!
Uczestnicy 2 etapu
Kategoria młodzieżowa
posłuchaj występów finalistów:
- Czapnik Amelia – ZPSM im. St.Moniuszki w Bielsku-Białej
- Dujczyński Maciej – POSM II st. im. K. Szymanowskiego w Katowicach
- Jamrozik Martyna – PSM I i II st. im. F.Chopina w Opolu
- Klimek Mateusz – SM I i II st. im. Z.Noskowskiego w Gdyni
- Łabędź Krystian – PSM I i II st. w Wadowicach
- Malgeri Darren – ZSM w Gdansku-Wrzeszczu
- Mocek Michał – POSM II st. im. K. Szymanowskiego w Katowicach
- Najdek Piotr – PSM I i II st. w Żaganiu
- Stylok Aleksandra – PSM I i II st. im. prof. J.Świdra w Jastrzębiu Zdroju
- Wolny Justyna – ZPSM im. St.Moniuszki w Bielsku-Białej
Uczestnicy 1 etapu
Kategoria młodzieżowa
posłuchaj wykonawców 1 etapu w kategorii młodzieżowej
- Czapnik Amelia – ZPSM im. St.Moniuszki w Bielsku-Białej, Pedagog: Waldemar Matera
- Dujczyński Maciej – POSM II st. im. K. Szymanowskiego w Katowicach, Pedagog: Leszek Salwa
- Jamrozik Martyna – PSM I i II st. im. F.Chopina w Opolu, Pedagog: Piotr Wczasek
- Klimek Mateusz – SM I i II st. im. Z.Noskowskiego w Gdyni, Pedagog: Piotr Pożakowski
- Kubat Mateusz – PSM I i II st. im. F.Chopina w Olsztynie, Pedagog: Liliana Przyborowska
- Łabędź Krystian – PSM I i II st. w Wadowicach, Pedagog: Marcin Gajewski
- Malgeri Darren – ZSM w Gdańsku-Wrzeszczu, Pedagog: Piotr Kowalski
- Mocek Michał – POSM II st. im. K. Szymanowskiego w Katowicach, Pedagog: Leszek Salwa
- Najdek Piotr – PSM I i II st. w Żaganiu, Pedagog: Krzysztof Danielak
- Reinert Samuel – PSM I i II st. im. F.Chopina w Opolu, Pedagog: Piotr Wczasek
- Stylok Aleksandra – PSM I i II st. im. prof. J.Świdra w Jastrzębiu Zdroju, Pedagog: Tomasz Wójtowicz
- Wilson Malina – ZSM im. St.Moniuszki w Łodzi, Pedagog: Marta Dominiuk-Kwiatkowska
- Wolny Justyna – ZPSM im. St.Moniuszki w Bielsku-Białej, Pedagog: Waldemar Matera
Uczestnicy 3 etapu
Kategoria otwarta
posłuchaj występów finalistów:
- Drużdż Marcin – absolwent Akademii Muzycznej we Wrocławiu
- Gajdzis Mikołaj – Uniwersytet Muzyczny w Warszawie
- Krupa Szymon – Akademia Muzyczna w Katowicach
- Maciążek Bartosz – Akademia Muzyczna w Katowicach
- Maleska Michał – Akademia Muzyczna w Katowicach
- Markowski Konrad – Uniwersytet Muzyczny w Warszawie
- Ogaza Łukasz – Akademia Muzyczna w Katowicach
- Podłucki Łukasz – Uniwersytet Muzyczny w Warszawie
- Tokarski Patryk – Akademia Muzyczna w Katowicach
Uczestnicy 2 etapu
Kategoria otwarta
posłuchaj uczestników 2 etapu
- Boiko Roman – Akademia Muzyczna w Krakowie
- Ciszewska Agnieszka – Akademia Muzyczna w Katowicach
- Czech Franciszek – Akademia Muzyczna w Krakowie
- Drużdż Marcin – absolwent Akademii Muzycznej we Wrocławiu
- Gajdzis Mikołaj – Uniwersytet Muzyczny w Warszawie
- Kantor Magdalena – Akademia Muzyczna w Krakowie
- Krawczyk Wiktoria – Akademia Muzyczna w Łodzi
- Krupa Szymon – Akademia Muzyczna w Katowicach
- Maciążek Bartosz – Akademia Muzyczna w Katowicach
- Maleska Michał – Akademia Muzyczna w Katowicach
- Maniecka Kamila – Akademia Muzyczna w Krakowie
- Manowska Magdalena – Akademia Muzyczna w Katowicach
- Markowski Konrad – Uniwersytet Muzyczny w Warszawie
- Ogaza Łukasz – Akademia Muzyczna w Katowicach
- Pelc Szymon – Akademia Muzyczna w Katowicach
- Pękala Jakub – Akademia Muzyczna w Katowicach
- Podłucki Łukasz – Uniwersytet Muzyczny w Warszawie
- Sikora Jan – Akademia Muzyczna we Wrocławiu
- Spychalski Emilian – Akademia Muzyczna we Wrocławiu
- Tokarski Patryk – Akademia Muzyczna w Katowicach
- Warzyńska Angela – Akademia Muzyczna w Katowicach
Uczestnicy 1 etapu
Kategoria otwarta
- Boiko Roman – AM im.K. Pendereckiego w Krakowie, Pedagog: Wojciech Kamionka
- Boilo Oleh – UM F. Chopina w Warszawie, Pedagog – Tomasz Bińkowski
- Chruszcz Marcin – AM im. K. Pendereckiego w Krakowie, Pedagog: Tadeusz Tomaszewski
- Ciszewska Agnieszka – AM im. K. Szymanowskiego w Katowicach, Pedagog: Wiesław Grochowski / Waldemar Matera
- Czech Franciszek – AM im. K. Pendereckiego w Krakowie, Pedagog: Tadeusz Tomaszewski
- Długosz Agnieszka – AM im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu, Pedagog: Krzysztof Stencel
- Dobak Fryderyk – AM im. K. Lipińskiego we Wrocławiu, Pedagog: Ryszard Kurzak
- Drużdż Marcin – absolwent – AM im. K. Lipińskiego we Wrocławiu, Pedagog – Adam Wolny
- Gajdzis Mikołaj – UM F. Chopina w Warszawie, Pedagog: Tomasz Bińkowski
- Gerula Magdalena – AM im. K. Pendereckiego w Krakowie, Pedagog: Tadeusz Tomaszewski
- Kantor Magdalena – AM im. K. Pendereckiego w Krakowie, Pedagog: Wojciech Kamionka
- Karpińska Katarzyna – AM im. G. i K.Bacewiczów w Łodzi, Pedagog: Zbigniew Monkiewicz
- Koc Katarzyna – AM im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu, Pedagog: Igor Szeligowski
- Krawczyk Wiktoria – AM im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi, Pedagog: Dariusz Mikulski
- Krupa Szymon – AM im. K. Szymanowskiego w Katowicach, Pedagog: Wiesław Grochowski
- Latoch Magdalena – AM im. K. Lipińskiego we Wrocławiu, Pedagog: Ryszard Kurzak
- Maciążek Bartosz – AM im. K. Szymanowskiego w Katowicach, Pedagog: Wiesław Grochowski
- Maleska Michał – AM im. K. Szymanowskiego w Katowicach, Pedagog: Wiesław Grochowski
- Maniecka Kamila – AM im. K. Pendereckiego w Krakowie, Pedagog: Tadeusz Tomaszewski
- Manowska Magdalena – AM im. K. Szymanowskiego w Katowicach, Pedagog – Damian Walentek
- Markowski Konrad – UM F. Chopina w Warszawie, Pedagog: Kazimierz Machala
- Mendrela Małgorzata – AM im. K. Lipińskiego we Wrocławiu, Pedagog: Adam Wolny
- Ogaza Łukasz – AM im. K. Szymanowskiego w Katowicach, Pedagog: Wiesław Grochowski
- Patora Kamil – AM im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi, Pedagog: Dariusz Mikulski
- Pelc Szymon – AM im. K. Szymanowskiego w Katowicach, Pedagog: Damian Walentek
- Pękala Jakub – AM im. K. Szymanowskiego w Katowicach, Pedagog: Damian Walentek / Waldemar Matera
- Poręba Sebastian – AM im. K. Pendereckiego w Krakowie, Pedagog: Wojciech Kamionka
- Podłucki Łukasz – UM F. Chopina w Warszawie, Pedagog: Tomasz Bińkowski
- Sikora Jan – Akademia Muzyczna im. K. Lipińskiego we Wrocławiu, Pedagog: Adam Wolny
- Spychalski Emilian – AM im. K. Lipińskiego we Wrocławiu, Pedagog: Adam Wolny
- Stępniak Kaja – AM im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu, Pedagog: Krzysztof Stencel
- Tokarski Patryk – AM im. K. Szymanowskiego w Katowicach, Pedagog: Wiesław Grochowski / Waldemar Matera
- Warzyńska Angela – AM im. K. Szymanowskiego w Katowicach, Pedagog: Damian Walentek / Waldemar Matera
- Wiewióra Natalia – AM im. K. Pendereckiego w Krakowie, Pedagog: Tadeusz Tomaszewski
- Wojewódzka Aleksandra – AM im. K. Pendereckiego w Krakowie, Pedagog: Tadeusz Tomaszewski / Paweł Cal
- Wojtyński Mateusz – AM im. I. J.Paderewskiego w Poznaniu, Pedagog: Krzysztof Stencel
- Zygmunt Jakub – AM im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi, Pedagog: Dariusz Mikulski / Zbigniew Monkiewicz
- Żurawicz Miłosz – AM im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu, Pedagog: Krzysztof Stencel
Program konkursu
Kategoria młodzieżowa
I etap
1. Fr. Strauss – Nokturn op.7
2. J.S. Bach – Courante z I suity wiolonczelowej (bez powtórek)
(pozycje obowiązkowe)
II etap1. A. Glazunov – Reverie – pozycja usunięta – szczegóły w Aneksie do Regulaminu konkursu
(pozycja obowiązkowa)
2. Jeden utwór do wyboru z niżej podanych:
a) W.A. Mozart – Koncert Es-Dur nr 3
b) Fr. Strauss – Introdukcja i temat z wariacjami
c) K. Matisse – Koncert nr 2
d) R. Strauss – Koncert Es-Dur nr 1 op.11
Kategoria otwarta
I etap
1. B. Krol – Laudatio
2. G. Vinter – Hunters moon
(pozycje obowiązkowe)
II etap
1. W.A. Mozart – Rondo koncertowe Es-Dur KV 371 (kadencja dowolna)
Urtext – Neue Ausgabe
2. Jeden z utworów do wyborów z niżej podanych:
a) Z. Szostak – Rondo-allegro e rustic
b) R.Schuman – Adagio allegro
c) J. Francaix – Divertimento
d) E. Bozza – Sur les cimes
III etap – Finał
R. Gliere- Koncert B-Dur op.91
Wszystkie pozycje konkursowe można było wykonać z nut